تخته الوار روسی

در بازار چوب ایران به انواع تخته الوار که از کشور روسیه وارد می شود چوب روسی می گویند در حالیکه تخته روسی از انواع درخت کاج، توسکا، نراد تولید و صادر می گردد و از نظر ظاهر با دو نوع یولکا و ساسنا شناخته می شود.

آشنایی با انواع چوب و کاربرد آنها | معایب چوب روس | مقاومت فشاری چوب

* واردات تخته روسی اغلب در بندر های شمالی ایران مثل بندر انزلی ، بندر آستارا ، بندر نوشهر و بندر امیرآباد انجام می گردد.

* تخته روسی از نظر ظاهری در سایت چوبفروشان با دونوع یولکا و ساسنا شناخته می شود.

* در روسیه بعد از قطع درختان که به روش های نوین و جدید صورت می گیرد ، چوب روسی را به شکل الوار، تراورس، ترمووود ، تخته و غیره درمی آورند و بعد از ارسال به کارخانه ها آن ها را بسته بندی کرده و برای صادر کردن به سایر کشورها آماده می کنند.

* تخته روسی را از درختان مختلفی همچون کاج ، نراد روسی ، بلوط ، راش و غیره تهیه می کنند و مقاومت چوب نراد از چوب راش کمتر است همینطور قیمت چوب نراد از قیمت تخته راش خیلی ارزانتر است .

* قطع درختان در روسیه در ماه های گرم انجام می شود چرا که در نیمه ی دوم سال کشور روسیه دارای آب و هوایی بسیار سرد است. همچنین در زمان های تغییر فصل نیز به علت گل و لای بودن جاده در جنگل های روسیه ، برداشت خیلی کم می شود و قیمت ها در بندر انزلی ، آستاراخان و بازار چوب ایران افزایش پیدا می کند.

 * همچنین در صورت بروز شکاف در تخته روسی می توان اقدام به رفع مشکل نمود.

 * وزن تخته روسی یا چوب روسی بسیار سبک و دارای ضریب الاستیسیته بالا می باشد ، بنابراین برای امور مختلفی همچون تخته زیرپایی ( بنایی ) ، داربست بندی ، ساخت نمای ساختمان و … از تخته روسی استفاده می شود.

 * از تخته روسی برای ساخت ساختمان چوبی ، آلاچیق چوبی ، محوطه های مختلف و نمای ساختمان استفاده می شود.

 

تفاوت تخته روسی یولکا و ساسنا :

    مشخصات انواع چوب روسی یولکا با ساسنا چه از نظر  ظاهر و چه از نظر چگالی ( دانسیته ) متفاوت بوده و به همین دلیل کاربرد های متفاوتی نیز دارند . چوب روسی ساسنا در واقع همان چوب درخت کاج می باشد که از نوع درختان سوزنی برگ می باشد که از نوع چوب روغنی بوده و با توجه به استحکام آن در اتاقسازی کامیون ، اطاق خاور ، ساختمان سازی ، بتن ریزی و داربست بندی ( تخته زیرپایی بنایی ) کاربرد بیشتری دارد قیمت چوب ساسنا از گونه یولکا ارزانتر می باشد . چوب روسی یولکا در واقع همان صنوبر می باشد که از درختان پهن برگ گونه پنبه ای بوده و رنگ آن نسبت به ساسنا روشنتر است و با توجه به ظاهر و نمای بهتر در صنعت مبلمان سازی ، تولید درب و کمد ، چوب نما ( ترمووود ) و دکوراسیون و نما های داخلی بیشتر استفاده می شود .

انواع تخته زیرپایی بنایی :

دو نوع تخته به عنوان تخته بنایی یا زیرپایی که بیشتر توسط داربست بند ، گچکار و پیمانکارهای ساختمانی استفاده می شود :

1 – تخته زیرپایی روسی که گرده بینه آن از جنگل های کشور روسیه و با ماشین آلات مجهز و حرفه ای بریده شده و در کارخانه های چوب بری روس با انواع اره های پیشرفته بصورت تخته الوار  بریده ، تولید و بسته بندی می شود. معمولا تخته های هر پالت بصورت یک دست  و با ابعاد مشخص صادر می شود.

اندازه و ابعاد چوب روسی که پیمانکارها و داربست بند ها به عنوان تخته زیرپایی ( تخته بنایی ) استفاده می کنند :

5*20*600  –  5*20*400 سانتیمتر

5*22*600  –  5*22*400 سانتیمتر

5*25*600  –  5*25*400 سانتیمتر

5*30*600  –  5*30*400 سانتیمتر

2- تخته قالب بندی روسی که از جنس چوب روسی است و برشکاری آن در کارخانه چوب بری روسیه انجام شده و کیفیت خوبی برای قالب بندی دارد .

2.5*20*600  –  2.5*20*400 سانتیمتر

2.5*15*600  –  2.5*15*400 سانتیمتر

2.5*12*600  –  2.5*12*400 سانتیمتر

2.5*10*600  –  2.5*10*400 سانتیمتر

برای دریافت آخرین لیست قیمت محصولات بازرگانی چوبستان و خرید راحت و مشاوره رایگان با شماره های تماس بازرگانی چوبستان تماس حاصل فرمایید همچنین پشتیبانی آنلاین بازرگانی چوبستان در خدمت شما عزیزان میباشد

شماره تماس: 09107867353

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *