واشر و بلت

واشر کاس (واشر تخت)

واشر کاس (واشر سولجر) همراه با مهره بولت (خروسکی) مورد استفاده قرار مي گيرد و با ايجاد سطح اتکای زياد نيرو را توزيع و از لهيدگی موضعی جلوگيری می کند. فرم خاصی که به اين واشر داده شده است قابليت توزيع نيروی آن را افزايش داده و به اين ترتيب امکان استفاده از حداکثر ظرفيت بلت را نيز فراهم مي کند.

نحوه کار به اين صورت است که بلت از سوراخ ايجاد شده در قالب ها عبور ميکند و توسط مهره خروسکی و واشرکاس (واشر تخت) از دو طرف قالب مهار می شود و لازم به ذکر است که به علت فشار زيادی که بر اثر بتن ريزی روی قالب بتن ايجاد می شود مهره خروسکی و واشر کاس بايد از کيفيت مرغوبی برخوردار باشند تا بتوانند فشار حاصله از بتن را تحمل کنند.

 بولت ها :

برای اینکه قالب بتواند مقاومت کافی در برابر فشار جانبی بتن را داشته باشد در قالب بندی دیوارهای دو طرفه از بولت استفاده می شود . بولت ها بسته به نوع کارآیی آنها به چند دسته تقسیم می شوند :

 

1- بولت دو سر دنده :

این بولت ها از میلگرد به قطر 16 میلیمتر در طول های مختلف ساخته می شوند که در هر طرف دارای 25 سانتیمتر رزوه می باشند . این بولت ها از داخل لوله پولیکای محافظ قرار گرفته بین دو قالب سوراخدار عبور کرده و در دو طرف توسط واشر و مهره بسته می شوند .

این نوع بولت پس از بتن ریزی از داخل لوله پولیکای محافظ خارج شده و مجدداً قابل استفاده می باشد .

این گروه قادر است در صورت نیاز این بولت ها را به صورت تمام رزوه نیز تولی نماید .

2- میان بولت آب بند :

جهت سازه هایی که بتن می بایست آب بند باشد از این نوع میان بولت که دارای یک صفحه آب بند میانی است استفاده می شود . این میان بولت در سه نوع فولادی ، چدنی داکتیل و PVC تولید می شود .

اندازه این میان بولت ها از ضخامت دیوار کمتر است و پس از بتن ریزی در بتن مدفون شده و قابل استفاده جت مراحل بعدی نمی باشند .

3- بولت بیرونی :

بولت های بیرونی به دو طرف میان بولت ها متصل شده و میان بولت را به قالب های دو طرف دیوار متصل می کند . بولت های بیرونی در دو اندازه 35 سانتیمتر ( جهت پشت بند عمودی لوله ) و 50 سانتیمتر ( جهت پشت بند عمودی سولجر ) تولید می شوند .

برای دریافت آخرین لیست قیمت محصولات بازرگانی چوبستان و خرید راحت و مشاوره رایگان با شماره های تماس بازرگانی چوبستان تماس حاصل فرمایید همچنین پشتیبانی آنلاین بازرگانی چوبستان در خدمت شما عزیزان میباشد

شماره تماس: 09107867353

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *