انواع دوتراش یا چهار تراش

چهارتراش چیست ؟

چهارتراش چیست : مدت های مدیدی است که از چوب برای ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. چوب ماده ی با ارزشی است که از آن محصولات بسیار زیادی تولید می شود که کاربری های متفاوتی داشته و اندازه های برش آن نیز تفاوت دارد. خوشبختانه چوب از منابعی به وجود می آید که به صورت طبیعی تولید می شود. منابع نفت و زغال از مواردی هستند که طول عمر کوتاهی دارند و میزان مشخصی ذخیره وجود دارد .

اما در مورد چوب می توان با برداشت و برش هر درخت ، درخت جدیدی کاشت و با ایجاد جنگل مصنوعی ، می توان چوب را همیشه در صنعت ساختمان داشت. چوب های چهار تراش از جمله الوار و تخته هایی هستند که در چهار طرف چوب ، برش خورده و تمیز باشد .امروزه تمامی الوارها و تخته هایی که از کشور روسیه به ایران وارد می شوند به صورت چهارتراش هستند و در ابعاد مشخص و استانداردی برش داشته و آماده شده اند. در صورتی که این برش ها با دستگاه های مناسب برش نخورند و ماشین آلات صنعتی و تمیز کار نباشند برش ها نامنظم بوده و ظرافت لازمه را ندارند.

شکل های متفاوت چوب چهارتراش چیست ؟

پس از آن که الوارهای جدا شده از درخت به اشکال و اندازه های متفاوت برش خورد .بنا به نوع کاربری که دارند در صنعتی ساختمان سازی به عنوان مصالح اصلی و موثر استفاده می شود. شاید خوب است بدانید که از چوب در مناطق زلزله خیز بسیار استفاده می شود. در کشور ژاپن که بسیار زلزله دیده است. چوب از مصالح مهم و ضروری در ساخت و سازها به شمار می آید، شما خواهید توانست بر حسب نوع سازه ای که تصمیم دارید ایجاد کنید ابعاد و جنس چوب خود را در چوبستان سفارش داده و چوبی با کیفیت را با برش هایی حرفه ای تحویل بگیرید .

در این جا برش های متفاوتی از چوب را برایتان خواهیم آورد : برش به شکل تخته : نوعی از چوب است که به صورت مکعب مستطیل در طول های بین دو تا شش متر و عرض های هجده تا سی سانتی متر و با ضخامتی حدود یک تا هشت سانتی متر می باشد چوب های تهیه شده به شکل تخته دارای کاربردهای متفاوتی است چوب به شکل الوار : هنگامی که برش چوب ها به شکل مثلث یا مربع باشند

الوار نام می گیرند که بدون گره و صاف می باشند چوب به شکل گرد : این مدل از چوب به شکل استوانه بوده و باید تمیز کاری شود تا بتوان از آن استفاده نمود این نوع چوب دارای ضخامت چهارده الی سی و چهار سانتی متر است و طولی بین سه تا هجده متر دارد چوب بینه : چوب بینه چوب گردی است که به صورت دو قسمت مساوی برش می خورد و به هریک از قسمت ها بینه می گویند چوب چهارتراش : اگر چوب درختی که گره ای ندارد را به شکل مربع برش بزنند به آن چهار تراش گفته می شود.

کاربردهای چوب چهارتراش چیست ؟

همان گونه که پیش تر نیز به آن اشاره شد چوب چهارتراش کاربردهای بسیاری دارد در بازار چوب ، دارای ابعاد متفاوتی است و هریک از آن ها در سازه ای خاص خود استفاده می شود اما ابعادی که امروزه در بازار می توان آن ها را یافت شامل موارد ذیل می باشند:

چهار تراش در ابعاد ۶*۴

چهار تراش در ابعاد ۶*۶

چهار تراش در اندازه ۵*۵

چهار تراش در اندازه ۱۰*۵

آیا می دانید چوب چهارتراش چیست ؟

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین عوامل در مشخص کردن قیمت چوب چهارتراش آن است که چوب آن دارای کیفیت لازمه بوده و به خوبی برش خورده باشد بنابر این با توجه به تغییر در کیفیت چوب می توان قیمت های متفاوتی نیز در قطعات چوب چهارتراش شاهد بود در صورتی که شناخت کامل و کافی از این محصول ندارید می توانید با شرکت چوبستان تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص کاربری که دارید و سازه ای که قصد ساخت آن را دارید مشورت نموده تا در انتخاب نوع چوب چهارتراش شما را کمک کنند با خرید از بازرگانی چوبستان می توانید اطمینان داشته باشید که چوب چهارتراش با کیفیت را با قیمتی مناسب و درابعاد دلخواه و با برش هایی منظم خواهید داشت.

چوب چهار تراش کاج روسی

چوب از با ارزش ترین مصالح در مناطق زلزله خیز به دلیل آسیب رسیدن کمتر است .

چوب چهار تراش 2* 3 سانت کاج روسی

همانطور که از اسم چوب چهار تراش پیدا است چوبی است که از چهار طرف تراش خورده می‌شود و در ابعاد گوناگون در بازار به متقاضیان عرضه می شود .چهار تراش ها انواع مختلف و ابعاد گوناگون تولید و تبدیل می کنند.

یکی از پرمصرف ترین مصالح معماران در صنایع ساختمان سازی چوب چهار تراش است .
چهار تراش هایی که از چوب روسی تولید می شود به دلیل اینکه از کیفیت بالاتر و دوام بیشتر قیمت ان نسبت به چوب ایرانی بیشتر است .

مهمترین عامل تنوع چهار تراش چوب روسی مرغوب بودن این چوب است . کنده های کاج روسی را طبق استاندارد طبق بین المللی در ابعاد گوناگون و اصول از پیش تعیین شده در کارخانه های فراوری چوب بصورت الوار در می آید و جهت کاربرد در ساختمان سازی و اجرای پروژه های ساختمانی برش و گندگی می کنند

چوب ها به وسیله دستگاه و ماشین چهار تراش آنها را به متر مکعب های گوناگون با زاویه های قائم برش داد ماشین هایی که با سرعت بسیار چشمگیری تنها در یک مرحله الوار به چوب چهار تراش تبدیل می‌شود .

چوب چهار تراش

چهار تراش چهار نوع است

  1. چهار تراش سبک
    این چهار تراش از درختان صنوبر و سپیدار تبریزی تهیه و تولید می شود و علت سبکی ان فضای خالی بین مولکول های سازنده چوب است . چوب سبک در سقف سازه ها کاربرد دارد.
  2. چهار تراش هایی که از درختان تهیه و تولید می‌شود.
    این نوع چهار تراش مقاومت زیادی در برابر فشار و کشش وارد شده از سوی بخش های مختلف ساختمان ندارد و همیشه در آلاچیق ها فضای کوچک استفاده می کنند.
  3. چهار تراشی که از ضایعات و کناره های الوارها و محصولات دور ریخته شده از جمله مواردی هستند که می توان با برش صحیح از انها چوب چهار تراش تهیه کرد .
    این نوع چهار تراش فقط در طراحی داخلی و وسایل دکوراتیو استفاده می‌گردد.
  4. چوب چهار تراشی که از درختان سوزنی برگ تولید می‌شود.این نوع چهار تراش از معروف ترین و پر کاربرد ترین نوع چهار تراش است که از درختان سوزنی برگ گرفته می شود که دوام و عمر طولانی تری دارد که در ساخت شناور. خر پا . کفراژبندی . اسکلت سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
چوب چهار تراش کاج روسی

برای دریافت آخرین لیست قیمت محصولات بازرگانی چوبستان و خرید راحت و مشاوره رایگان با شماره های تماس بازرگانی چوبستان تماس حاصل فرمایید همچنین پشتیبانی آنلاین بازرگانی چوبستان در خدمت شما عزیزان میباشد

شماره تماس: 09107867353

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *